Ostatnie badania na młodych osobach pokazały, że wolą oni kontaktować się wirtualnie, niż twarzą w twarz. Co ciekawe większość z młodych osób woli pisać na czacie, niż rozmawiać telefonicznie. Jest to znak naszych czasów, bardzo często nierozumiany przez osoby urodzone w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia. Tę sytuację coraz chętniej starają się wykorzystać firmy działające w branży gastronomicznej.

Rabaty na pizzę
Pizzerie coraz częściej celują w opisany powyżej target osób. Zamawiając pizzę w internecie, większość osób od razu wpisuję w drugiej karcie zniżki na pizzę. Ma to na celu znalezieniu jakiegoś rabatu, który obniży cenę. To, że rabaty na pizzę są aktywne praktycznie cały rok nie powinno już nikogo dziwić, ponieważ rabaty działają na ludzi o wiele lepiej niż niższa cena. Fakt, że taką promocje na pizzę trzeba znaleźć samemu powoduję, że jeszcze bardziej dana osoba chce zamówić ten produkt. Andrzejki, Czarny piątek, Wielkanoc i inne święta to czas, kiedy można ustrzelić promocję nawet do 30-40%.

Jakie portale sprzedają pizzę?
Wiele firm zamiast samemu prowadzić sprzedaż online i całą kampanię reklamową wykupuje miejsce na portalu, który już ma renomę i jest znany milionom klientów,  jak pysze.pl, pizzaportal itp. Dzieje się tak, ponieważ mała firma, która nie ma jeszcze stałych klientów może mieć problem z wybiciem się w internecie. Aktualnie wypozycjonowanie strony tak żeby znaleźć się na 1 karcie jest naprawdę trudne. Dzięki portalom mała pizzeria ma szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Jedyny minus takiego portalu to fakt, że trzeba płacić za samo bycie na nim.

Plusy portali jedzeniowych
1.Osoby szukające nowej pizzerii mogą zamówić z przypadkowej restauracji kierując się opiniami, które znajdują się na stronie. Dla mniej znanej pizzerii to duży atut.

2. Bardzo duża liczba kodów rabatowych, a także wiele zniżek dla nowych użytkowników portalu.

3. Miejsce, gdzie znajduję się bardzo dużo restauracji, a także można tam znaleźć praktycznie każdy rodzaj jedzenia zaczynając od kuchni polskiej, a kończąc na azjatyckiej.

4. Bardzo szybka dostawa, ponieważ jeden samochód ma zazwyczaj dość sporo zamówień i często będzie wyjeżdżał w trasę. Jeśli firma sprzedaje sama to często czeka, aż będzie większa liczba zamówień, zanim wyruszy do klientów.

Podsumowując, korzystanie z portali, gdzie znajduję się bardzo dużo restauracji jest dobre dla klientów, ponieważ można tam znaleźć każdy rodzaj jedzenia i jest bardzo dużo rabatów i zniżek. Jest to także dobre miejsce dla nowych restauracji, które nie mają jeszcze stałych klientów.