Wybieranie prezentu dla dziecka wbrew pozorom nie należy do łatwych zadań. Zwłaszcza, że zabawek różnej maści w sklepach nie brakuje. Co więc wybrać, aby dziecku sprawić radość? Najlepiej sprawdzą się zabawki, które pobudzają wyobraźnie dziecka oraz jego zmysły. Wówczas zabawka nie zostanie odłożona szybko w kąt, wręcz przeciwnie będzie chętnie wykorzystywana podczas kolejnych zabaw. Oto dwa przykłady na prezent dla 2 letniego chłopca.

Zabawa z nauką w parze

Najlepszy prezent dla dziecka to taki, który sprawi mu radość na nieco dłużej niż parę godzin zabawy. Na rynku dostępna jest cała masa przeróżnych zabawek, a ich ceny potrafią być bardzo wysokie. Nie dajmy się zwariować, dziecko w cale nie musi, a nawet nie powinno, mieć miliona różnych zabawek. Z całą pewnością wystarczy kilka takich, które się szybko nie znudzą, a zabawa nimi będzie stanowiła jakieś wyzwanie, zmuszając dziecko choćby do kreatywnego myślenia czy rozwijała jakieś umiejętności. Dlatego zabawki edukacyjne czy interaktywne są świetnym pomysłem dla każdego dziecka, zwłaszcza 2 letniego, które jest na etapie intensywnego rozwoju.

Klocki dla 2 latka

Niemal każde dziecko uwielbia klocki, z których można tworzyć przeróżne budowle. Chłopcy bardzo chętnie bawią się klockami, tworząc różnego rodzaju auta, roboty czy zamki. Zabawa klockami rozwija kreatywność, wyobraźnię przestrzenną, a także umiejętności manualne – łączenia ze sobą elementów. Poza tym klocki rozwijają umiejętności projektowania. Z całą pewnością są idealnym pomysł na prezent dla 2 letniego chłopca czy dziewczynki. Ważne jednak, aby były dostosowane do wieku dziecka. Na rynku dostępne są różnego rodzaju klocki:

  • plastikowe (konstrukcyjne czy przestrzenne);
  • drewniane;
  • piankowe.

Można je wykorzystać do zabawy na wiele sposobów, więc z pewnością długo posłużą dziecku.

Puzzle dla 2 latka

Kolejnym bardzo dobrym pomysłem na prezent dla 2 latka (zarówno chłopca, jak i dziewczynki) są puzzle. Ten rodzaj zabawek również dzieci bardzo lubią i chętnie do nich wracają. Puzzle uczą wzrokowej pamięci, rozwijają umiejętności manualne oraz logiczne. Ponadto uczą planowania działania, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Nie ulega wątpliwości, że dziecku przypadną do gustu. Wybierając puzzle również należy dostosować ich rodzaj do wieku dziecka. W sklepach dostępne są puzzle różnej maści:

  • tradycyjne – tekturowe o różnej liczbie elementów;
  • drewniane przestrzenne;
  • magnetyczne;
  • klocki z obrazkami do ułożenia;
  • piankowe;
  • drewniane układanki.

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą ofertą sklepu 5.10.15, w której nie brakuje kodów rabatowych i promocji na wybrany asortyment zabawek i odzieży dla dzieci. Więcej szczegółów znajdziesz klikając w ten LINK.