Ich nazwa wzięła się z angielskiego słowa “sneak”, czyli skradać się. Są wygodne i doskonale wpisują się we współczesną modę na sport oraz ćwiczenia. Pasują absolutnie do wszystkich stylizacji! Dedykowane są panom oraz paniom.

Modne buty sportowe

O czym mowa? Oczywiście, że o sneakersach. Są to modne buty sportowe, które od kilku sezonów królują na wybiegach oraz ulicach. Modne sneakersy zawdzięczają swoją popularność temu, iż są przede wszystkim wygodne, pasują każdej płci i można je założyć do praktycznie każdego ubioru. Mają wielu zwolenników, choć ich wygląd czasem bywa szokujący. Buty te charakteryzują się przede wszystkim toporną podeszwą, czasem dziwaczną formą oraz ogólnym sportowym lookiem.

Sneakersy 2019

Czy 2019 rok przyniesie jakieś nowe trendy, związane z tym rodzajem obuwia? Oczywiście, choć modne sneakersy 2019 roku będą również mocno wzorowane na tych ubiegłorocznych. Jakie w takim razie modele powinny znaleźć się w naszej szafie?
Najbardziej pożądanym fasonem sneakersów od wielu już lat jest tzw. „ugly dad sneakers”, nie zmieni się to także i w bieżącym roku. Buty reprezentujące ten trend, wyróżniają się tym, iż przypominają męskie buty z lat 80. i 90. Ponadto im buty są bardziej “dziwne”, wymyślne i niezgrabne, tym lepiej.
Dla mniej odważnych osób polecane są standardowe białe modele. W tym roku jednakże na półkach sklepowych do ich bieli dodane są odważne, neonowe barwy. To właśnie kolorowe sneakersy będą królowały na ulicach. Są absolutnym must have sezonu lato 2019 roku. Kolory tych butów mają pełno energii i zarażają optymizmem, rozświetlają ponure uliczki miast.
Modne w nadchodzącym sezonie będzie również obuwie na grubej platformie. Są to buty, które genialnie komponują się z wąskimi rurkami lub długą, zwiewną sukienką.

Sneakersy są niewątpliwym hitem ostatnich lat. Co jakiś czas powstają ich nowsze wersje, różne wariacje na ich temat. Nie trzeba rezygnować z wygody na rzecz stylu i mody, gdyż sneakersy właśnie dzięki swej funkcjonalności, łączą to ze sobą.