Kupno dużego, 50 calowego telewizora wiąże się z wieloma jego technicznymi aspektami, które trzeba zgłębić, poznać i szczególnie wnikliwie ocenić, aby był to wybór możliwe najlepszy i najpełniej odpowiadający gustom i oczekiwaniom względem takiego urządzenia.
Na 50 calowym ekranie widoczne będą szczegóły i detale, które niedostrzegalne są na mniejszych przekątnych. Z tego powodu wybrać dobry telewizor 50 cali to już sztuka i trzeba umieć to zrobić.

Cechy techniczne

Chcąc zakupić możliwie najlepszy telewizor 50 cali należy zwracać przede wszystkim największą uwagę na jego ekran. Nie chodzi jednak o jego rozdzielczość, ponieważ w przypadku nowych i tak dużych ekranów koniecznością jest nabywanie tych modeli, które charakteryzują się rozdzielczością na poziomie 4K.
Po pierwsze zwykłe full HD na 50 calach będzie wyglądało zauważalnie gorzej, a po drugie telewizor jest zakupem na lata i mało kto zmienia go po roku lub dwóch. Z tego powodu zakupowanie nieco już archaicznej rozdzielczości mija się trochę z celem.
Zwykły użytkownik po określeniu rozmiaru ekranu i jego rozdzielczości, zakończyłby określanie jego parametrów technicznych. Świadomy użytkownik zada sobie nieco więcej trudu i spróbuje dowiedzieć się, z jakimi konkretnymi matrycami są oferowane telewizory.

Rodzaje matryc

Obecne na rynku dominują dwie matryce: IPS i VA. Każda z nich ma nieco inne zalety, a w innych miejscach spisuje się gorzej. Warto jest poznać te cechy, ponieważ można przez pomyłkę kupić matryce zupełnie nie pasującą charakterem do jej przeznaczenia w domu klienta.
Matryca IPS charakteryzuje się znacznie lepszymi kątami widzenia. Właściwie w każdym miejscu obraz jest idealny. Dodatkowo są to matryce nieco szybsze, więc doskonale spisują się w transmisjach sportowych.
Matryce VA natomiast posiadają znacznie lepsze odwzorowanie czerni i kontrastu. Z tego powodu widziany obraz może być nieco lepszej jakości niż w porównaniu do IPS. Cierpi na tym oczywiście kąt widzenia i nieco dynamika wyświetlania.

Telewizor 50 cali jaki wybrać?

Wybierając konkretny telewizor nie warto jest się przede wszystkim sugerować jego marką. Obecnie producentów matryc jest tylko dwóch na świecie – a to w końcu jest najważniejsza część telewizora – więc różnice pomiędzy poszczególnymi producentami są tylko kosmetyczne.
Różnią się one wykorzystywanym systemem operacyjnym, szybkością działania i ewentualnie posiadaniem dodatkowych gadżetów w postaci podświetlenia za telewizorem.
Cechy te jednak są tylko dodatkami i powinny być dobierane jedynie wtedy, gdy będzie starczało na to budżetu. Priorytetem natomiast powinna być matryca telewizora.

Gdzie kupić telewizor 50 cali w dobrej cenie?

Najlepsze kody rabatowe i promocje znajdziecie w tych sklepach: