Zakup butów przez Internet może być jak najbardziej udany. Jest to świetny sposób na to, aby móc cieszyć się wymarzonym obuwiem i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Zakupy przez Internet są szybkie, proste i wygodne. Pozwalają na zaoszczędzenie cennego czasu, a przede wszystkim pieniędzy. Niektórzy z nas mają pewne wątpliwości co do kupowania butów w Sieci z obawy o wybranie niewłaściwego rozmiaru. Nie ma jednak powodów do niepokoju, a wystarczy zapoznać się z zasadami kupowania obuwia w sklepach online. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zmierzenie stopy i dokładne zapoznanie się z rozmiarówką producenta.

Jak kupować buty przez Internet?

Jeśli decydujemy się na zakup butów przez Internet, to należy sprawdzić jak mierzyć stopę, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Dokładne wymierzenie stopy to podstawa. Kierowanie się wyłącznie oznaczeniami rozmiaru, które zostały przypisane przez producenta, mija się z celem. Każda firma może mieć bowiem nieco inną rozmiarówkę. Najważniejsza jest długość wewnętrznej wkładki buta. Kolejną kwestią jest szerokość stopy, która co ciekawe zmienia się w zależności od pory dnia i pozycji. Jeśli chcemy zmierzyć sami swoją stopę, to należy położyć ją bosa czy w skarpetce na czystej kartce papieru, po czym obrysować jej kształt. Potem przechodzimy do zmierzenia odległości od dużego palca po koniec pięty. Do otrzymanego wyniku dodajemy jeszcze od 0,5 do 1 cm i znamy już odpowiedni rozmiar. Kolejną kwestią podczas kupowania butów online jest to, aby sprawdzić, czy oznaczenia są europejskie czy też amerykańskie, które się od siebie znacznie różnią. W krajach europejskich obowiązuje inny system miar niż w tych amerykańskich. Oprócz pełnych rozmiarów dostępne są także tzw. połówki mające połowę całego rozmiaru.

W przypadku zakupu butów letnich zaleca się zakup obuwia w tym samym rozmiarze, czyli bez dodawania milimetrów do wymierzonej długości stopy. Jeśli chodzi zaś o baleriny, szpilki i sandały, to powinno się dodać 5 mm do wymierzonej stopy. Z kolei przy butach zimowych należy postawić nawet na modele o rozmiar większe. Zawsze należy sprawdzić tabelę rozmiarów i długość wkładki. Należy też zwrócić uwagę na informacje typu numeracja nietypowa i sugestie zakupu butów o rozmiar większych.

Są to podstawowe zasady mierzenia stopy. Jeśli będziecie kupować buty w ten sposób, prawdopodobieństwo odesłania paczki będzie minimalne. Oczywiście kupując buty przez internet dobrze trzeba zastanowić się też nad innymi aspektami takimi jak choćby materiał (nie możemy dotknąć buta fizycznie). O tym jednak w następnych wpisach na naszym blogu.