Zadbana i piękna skóra to wizytówka każdej kobiety. By nie mieć problemów ze zmarszczkami należy o nią odpowiednio dbać i to od najwcześniejszych lat. Jak pokazują szeroko zakrojone badania, skóra zaczyna się intensywnie starzeć po 30 roku życia. Dlatego właśnie wtedy należy już zacząć myśleć o dobrych kosmetykach, dobranych do potrzeb i problemów skóry.

Dobry krem do twarzy po 30

Podstawa pielęgnacji to dobry krem do twarzy po 30. Właśnie wtedy powinniśmy postawić na kremy mocno nawilżające. Uzupełnienie braków wody (również poprzez wypijanie dużych ilości wody w ciągu dnia) doskonale odbije się na stanie naszej skóry. Krem po 30 roku życia musi uzupełniać te niedobory, by na przestrzeni lat nie pojawiały się zmarszczki.

Nie tylko o skórze twarzy tu mowa, całe nasze ciało wymaga odpowiedniej pielęgnacji, nawilżajmy więc nie tylko twarz. W kosmetykach dedykowanym osobom po 30 szukajmy nawilżających substancji takich jak kwas hialuronowy, czy dobroczynne oleje np. olej arganowy, olej z pestek winogron. Przyda się też dobry krem po 30 bogaty w witaminy i lipidy. W ciągu dnia wybierajmy z kolei kremy zawierające filtry przeciwsłoneczne (SPF), które zabezpieczą coraz już bardziej wrażliwą skórę przed pojawianiem się przebarwień. Dobry krem do twarzy po 30 zawsze powinien zawierać w swoim składzie filtr (oczywiście mowa tu o kremie na dzień).

Dobry krem do twarzy po 30 powinien też doskonale odżywiać skórę. Dzięki temu w przyszłości opóźnimy powstawanie zmarszczek, skóra będzie jędrna i zregenerowana. Kremy odżywcze najlepiej stosować na noc, wtedy skora najintensywniej się regeneruje, z chęcią więc przyjmie wszystkie dobroczynne składniki z kremu odżywczego.

Krem przeciwzmarszczkowy po 30

W kosmetyczce kobiety po 30 nie powinno też zabraknąć dobrego kremu przeciwzmarszczkowego. Jaki krem przeciwzmarszczkowy po 30 wybrać? Najlepiej taki, który w składzie posiada peptydy. Nie ma lepszej broni na zmarszczki niż peptydy.