Zbliżające się wielkimi krokami święta powodują powrót corocznego problemu związanego z doborem odpowiedniego prezentu. O ile dla kobiety dość łatwo jest wybrać odpowiedni prezent, to już dla faceta bywa z tym bardzo ciężko.

Pomysł na prezent świąteczny a typ osobowości

Zamiast zadawać sobie pytanie co kupić facetowi na święta, lepiej jest zastanowić się najpierw z jakim typem faceta mamy do czynienia. Czy jest to osoba lubiąca wyzwania i adrenalinę, czy może lubiąca spędzać czas w domu. Prezent dla kogoś kto jest typem podróżnika będzie zdecydowanie inny niż dla typu geeka.

Prezent dla osoby aktywnej

Ktoś kto lubi spędzać czas poza domem i możliwie najczęściej spotykać się z innym ludźmi z pewnością ucieszy się z prezentów pasujących do jego osobowości. Z tego powodu pomysł na prezent pod choinkę dla niego powinien dawać dużo adrenaliny, zabawy i być nieco szalonym. Doskonale w takich rolach spiszą się:

– skok ze spadochronem

– skok na bungee

– karnet na strzelnice

– przejażdżka sportowym samochodem

– wspólny wypad na paintball

Prezenty które będą wymagały zebrania dużej ilości jego przyjaciół, wśród których czuje się znakomicie, same w sobie będą świetną zabawą. A dodatki w postaci wspomnianych wyżej atrakcji tylko tę zabawę ubarwią.

Prezent pod choinkę dla geeka

Typowy geek lubi spędzać czas w domu, pośród swoich pasji i zainteresowań. Co oczywiście nie znaczy, że jest osobą nietowarzyską, dlatego tez nie można wykluczać prezentów bazujących na towarzystwie innych osób. Prezent na święta dla niego może być zatem związany czysto z określoną pasją lub też szeroko pojętym rynkiem geekowsko nerdowym.

Przykładowo w tym zakresie zainteresowań wymienić można prezenty około komputerowe takiej jak gry lub sprzęt, a także akcesoria z tym związane czyli różnego rodzaju gadżety. Fan komiksów wniebowzięty będzie po dostaniu figurki ulubionego bohatera lub chociażby koszulki związanej z daną tematyką.

Dla osób towarzyskich bardzo polecane są np. gry planszowe, które ostatnimi czasy przeżywają prawdziwy renesans. Z tym, że nie jest tu mowa o typowym chińczyku czy Monopolu, a niezwykle skomplikowanych grach fabularnych, które rozgrywane są z przyjaciółmi przez wiele godzin i sama instrukcja obsługi do niej jest rozmiarów małej książki.

Jak więc widać niezależnie od upodobań i zainteresowań, dla każdego faceta da się znaleźć doskonały prezent. Zarówno dla tego który jest typem samotnika, jak również dla kogoś kto jest duszą towarzystwa.

Wybierając prezent na święta dla Niego, a także wręczając go, nie zapominajmy jednak, że celem jest sprawienie przede wszystkim przyjemności i sam gest.